55-letni mieszkaniec gminy Miastkowo odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Wczoraj został zatrzymany, gdy mając blisko 2 promile kierował ciągnikiem. Dwa dni wcześniej stracił prawo jazdy za to samo przestępstwo!
Wszystko zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego uszkodzenia płotu. Wpłynęło ono do dyżurnego łomżyńskiej komendy wczoraj przed godz. 20:00. Na miejsce wysłano patrol drogówki.
- Będąc na miejscu, policjanci ustalili, że najprawdopodobniej kierujący ciągnikiem rolniczym jadąc na pole zahaczył ogrodzenie uszkadzając je. Patrolując przyległe do miejsca zdarzenia pola, na jednym z nich mundurowi zauważyli opisany przez świadka traktor. Już w rozmowie z 55-letnim rolnikiem funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Po zbadaniu okazało się, że mieszkaniec gminy Miastkowo kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie -informuje KMP w Łomży.
Reklama
Policjanci ustalili też, że od 2021 roku mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów z wyłączeniem kategorii T.
- Dwa dni wcześniej mężczyzna stracił również prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali go gdy jechał pijany - dodaje łomżyńska policja.
Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.