Reklama

Strefa oficjalnie szuka dla nas inwestorów

20/02/2014 10:00

Choć łomżyński magistrat działek objętych podstrefą Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie wystawił jeszcze w przetargu, sam zarząd Strefy prowadzi już rozmowy z potencjalnymi inwestorami na tych terenach. Pierwsze konkrety w postaci zaplanowanych inwestycji mają pojawić się już do połowy roku.

Na początku lutego Urząd Miasta poinformował, że zamierza sprzedać działki objęte podstrefą. Władze Suwalskiej SSE określają to mianem "pierwszego kroku".

- To standardowa procedura, która od momentu ukazania się ogłoszenia do rozstrzygnięcia przetargu będzie trwała ok. dwóch miesięcy. My jednak nie próżnujemy i już od początku stycznia prowadzimy zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani nabyciem działek w tej podstrefie-informuje Robert Żyliński, prezes Suwalskie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Reklama

Pierwsze inwestycje na ponad 5-hektarowym terenie przy ul. Spokojnej i Akademickiej mają zostać  zaplanowane do połowy roku. Największe nadzieje zarząd Strefy pokłada jak na razie w centrum technologii płatniczych IT Card, które w Łomży chce zainwestować ok. 10 mln złotych i zatrudnić sto osób.

Przetarg na sprzedaż działek w tym kompleksie powinien zostać ogłoszony wiosną. Łączna cena przygotowanych do zbycia terenów to blisko 9 mln złotych. Na swoją kolej czeka też mniejszy, liczący niespełna 2,5 ha kompleks przy ul. Ciepłej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości