Samoobrona, taktyka, techniki interwencyjne- trudno znaleźć większych specjalistów w zakresie ochrony, niż dawnych komandosów GROM-u. Właśnie od nich studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, prowadzonego w Wyższej Szkole Agrobiznesu, będą uczyć się warsztatu pracy.
Wyższa Szkoła Agrobiznesu właśnie podpisała porozumienie z Grom Group.
- Dokument umożliwia ścisłą współpracę obu pomiotów na rzecz rozwoju kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Dzięki temu studenci będą mieli nieograniczoną możliwość brania udziału w szkoleniach, zajęciach praktycznych, wspólnego prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych oraz wdrożenia projektów badawczych i rozwojowych- mówi dr Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki WSA.
Instruktorzy Grom Group to byli komandosi Grupy Reagowania Operacyjno- Manewrowego- elitarnej, specjalnej jednostki wojskowej powołanej m. in. do działań antyterrorystycznych. Studentom łomżyńskiej uczelni mają przekazywać wiedzę i szkolić umiejętności w zakresie taktyki, technik interwencji, przetrwania i obsługi broni.
Podobne porozumienia WSA ma zawarte z Komendą Miejską Policji w Łomży, Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, firmami ochroniarskimi i Zakładem Karnym w Czerwonym Borze.