Reklama

Sukcesy WETY w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

16/04/2024 11:47

Julita Serafin po raz trzeci awansowała do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja zwierzęca.

W dniach 12-13.04.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży wzięli udział w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się Zespole Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim.

Olimpiadzie patronuje Ministerstwo Rolnictwa, a  na etapie okręgowym Rektor Uniwersytetu w Siedlcach.

W tegorocznej edycji Olimpiady uczestniczyło 146 uczniów z ponad 30 szkół średnich z okręgu siedleckiego,  w 6 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, architektura krajobrazu, mechanizacja rolnictwa agrobiznes, weterynaria.

Reklama

Z ''WETY'' do  eliminacji okręgowych zakwalifikowało  się 9 uczniów w 5 blokach tematycznych (produkcja zwierzęca, weterynaria, agrobiznes, architektura krajobrazu,
mechanizacja rolnictwa).
W eliminacjach w Bielsku Podlaskim w poszczególnych blokach udział wzięli:

  • produkcja zwierzęca: Julita Serafin klasa IV E, Marcin Malinowski V E,
  • architektura krajobrazu: Przemysław Szabłowski klasa V Ip, Abigail Strzelecka klasa V Ip ,
  • weterynaria: Emilia Poławska klasa V F, Gabriela Tkacz klasa V E,
  • mechanizacja rolnictwa: Piotr Chludziński III H.

II miejsce w okręgu, zdobyła w bloku: produkcja zwierzęca - Julita Serafin uczennica klasy IV E o kierunku technik weterynarii. Jest to już trzeci  sukces tej uczennicy w OWiUR w produkcji zwierzęcej, a jednocześnie pierwszy taki sukces w historii szkoły, aby uczeń trzykrotnie awansował na etap centralny OWiUR. W ubiegłorocznych eliminacjach uczennica była pierwsza, a rok wcześniej druga.  Uczennica do olimpiady przygotowuje się pod kierunkiem mgr inż. Elżbiety Bałazy.

Reklama

IV miejsce zajęła w bloku: weterynaria - Emilia Poławska z klasy V F o kierunku technik weterynarii. Uczennica do olimpiady przygotowywali  lek. wet. Marta Dmochowska i Piotr Mieczkowski.

W bloku architektura krajobrazu: V miejsce  Przemysław Szabłowski, VI miejsce  Abigail Strzelecka  z klasy V i o kierunku architektura krajobrazu, przygotowujący się pod
kierunkiem mgr inż. Ewy Czerskiej. Pozostali uczniowie biorący udział w eliminacjach okręgowych uzyskali miejsca w pierwszej dziesiątce.

Julita Serafin awansowała do etapu centralnego Olimpiady, w którym wezmą udział najlepsi uczniowie z ośmiu okręgów w kraju zakwalifikowani przez poszczególne Komitety Okręgowe OWiUR. Zmagania centralne odbędą się w tym roku na Uniwersytecie w Szczecinie w dniach 24-25 maja 2024r.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości