Reklama

Sukcesy zawodniczek MOSiR Łomża

11/06/2019 07:30

Żeńska drużyna piłki nożnej MOSiR Łomża zdobyła wicemistrzostwo Orliczek Województwa Podlaskiego. Finał rozegrany został na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych w BIałymstoku. Po rozegraniu spotkań w dwóch grupach, dwie najlepsze drużyny z każdej zagrały w tzw. Lidze Mistrzyń o miejsca 1-4, a dwie ostatnie w Lidze Europy o miejsca 5-8.

Składy drużyn w finale wyglądały następująco:

Liga Mistrzyń (grupa A)

  1. AP Jagiellonia Białystok
  2. UKS Biebrza Goniądz
  3. APD EKOSPORT Białystok
  4. MOSiR Łomża

Liga Europy (grupa B)

  1. KS Włókniarz Białystok
  2. GKS Forty Piątnica
  3. MOSiR Bielsk Podlaski
  4. DKS Grajewo

W grupach finałowych zespoły grały systemem "każdy z każdym" na dwóch boiskach. Los pierwszego miejsca ważył się do końca. Drużyny UKS Biebrza Goniądz i MOSiR Łomża, po bezpośrednim meczu w ostatniej kolejce, który zakończył się wynikiem 0:0 miały identyczny bilans punktów i bramek. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Lepsza okazała się drużyna Biebrzy, a wygrana 1:0 pozwoliła uzyskać tytuł Mistrza województwa podlaskiego w kategorii Orliczki.

Reklama

Ostateczna kolejność mistrzostw:

  1. UKS Biebrza Goniądz
  2. MOSiR Łomża
  3. APD EKOSPORT Białystok
  4. AP Jagiellonia Białystok
  5. KS Włókniarz Białystok
  6. MOSiR Bielsk Podlaski
  7. DKS Grajewo
  8. GKS Forty Piątnica

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodniczki okazjonalne medale.

O kolejnym sukcesie może mówić jedna z zawodniczek MOSiR Łomża - Anna Popkowska, która powołana została do Letniej Akademii Młodych Orłów PZPN, jako jedna z czterech reprezentantek województwa podlaskiego. Turnus dziewcząt, odbywający się w dniach 21-28 lipca, rozpocznie cykl trzech tygodniowych zgrupowań dla najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia. Treningi jak co roku odbywać będą się w Gniewinie.

Reklama

fot. archiwum MOSiR

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości