Żeńska drużyna piłki nożnej MOSiR Łomża zdobyła wicemistrzostwo Orliczek Województwa Podlaskiego. Finał rozegrany został na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych w BIałymstoku. Po rozegraniu spotkań w dwóch grupach, dwie najlepsze drużyny z każdej zagrały w tzw. Lidze Mistrzyń o miejsca 1-4, a dwie ostatnie w Lidze Europy o miejsca 5-8.
Składy drużyn w finale wyglądały następująco:
Liga Mistrzyń (grupa A)
Liga Europy (grupa B)
W grupach finałowych zespoły grały systemem "każdy z każdym" na dwóch boiskach. Los pierwszego miejsca ważył się do końca. Drużyny UKS Biebrza Goniądz i MOSiR Łomża, po bezpośrednim meczu w ostatniej kolejce, który zakończył się wynikiem 0:0 miały identyczny bilans punktów i bramek. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Lepsza okazała się drużyna Biebrzy, a wygrana 1:0 pozwoliła uzyskać tytuł Mistrza województwa podlaskiego w kategorii Orliczki.
Ostateczna kolejność mistrzostw:
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodniczki okazjonalne medale.
O kolejnym sukcesie może mówić jedna z zawodniczek MOSiR Łomża - Anna Popkowska, która powołana została do Letniej Akademii Młodych Orłów PZPN, jako jedna z czterech reprezentantek województwa podlaskiego. Turnus dziewcząt, odbywający się w dniach 21-28 lipca, rozpocznie cykl trzech tygodniowych zgrupowań dla najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia. Treningi jak co roku odbywać będą się w Gniewinie.
fot. archiwum MOSiR