Reklama

Świąteczne drzewko tylko legalnie. Za kradzież grożą surowe kary [FOTO]

19/12/2025 09:05

Łomżyńscy policjanci, w okresie przedświątecznym zwracają szczególną uwagę na wykroczenia i przestępstwa związane z kradzieżami oraz niszczeniem choinek, a także nielegalną ich sprzedażą. Za kradzież drzewka z lasu może grozić mandat, a w przypadku kradzieży o dużej wartości, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeciwdziałają  popełnianiu przestępstw i wykroczeń związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Szczególną uwagę zwracają na nielegalną wycinkę drzew choinkowych, ich niszczenie oraz łamanie zakazu wjazdu samochodów do lasów.

W czasie działań mundurowi sprawdzają osoby poruszające się po lasach, pojazdy przewożące choinki oraz punkty sprzedaży choinek. Przypominamy, że kradzież drzewa z lasu, którego wartość przekracza 800 złotych jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności- przypomina Komenda Miejska Policji w Łomży. 

Reklama

Zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o mniejszej wartości może skończyć się mandatem karnym. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/12/2025 09:19
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości