Wczoraj w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, które zgromadziło studentów, a także ważne osobistości z życia akademickiego i społecznego miasta.
Rektor uczelni, dr inż. Ireneusz Żuchowski, serdecznie powitał wszystkich obecnych, podkreślając wyjątkowy charakter zorganizowanego spotkania:
- Myślę, że takie spotkania zbliżają ludzi. Jest to czas, gdy życzymy sobie samych dobrych rzeczy. Życzę wszystkim, którzy się dzisiaj spotykają z nami, ale także wszystkim, którzy będą oglądali tę relację. Przede wszystkim, żeby spełniły się Wam te życzenia, które usłyszycie w najbliższym czasie - mówił rektor.
Swoją obecnością spotkanie wigilijne uświetnili: prezydent MANS dr. hab. Roman Engler, prorektorzy uczelni oraz poseł Alicja Łepkowska-Gołaś. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również studenci, seniorzy, wykładowcy, pracownicy i przyjaciele uczelni.
Poseł Łepkowska-Gołaś wyraziła swoje zadowolenie z uczestnictwa w wydarzeniu.
- Jestem ogromnie zaszczycona tym, że dostaję kolejne zaproszenie do Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych. Ta nasza przyjaźń trwa już trochę, bo kilka wizyt odbyłam wcześniej, jeszcze przed kampanią. Jestem zachwycona atmosferą, która tu panuje i wsparciem dla naszych łomżyński seniorów, którzy mają tu swoje miejsce i mają gdzie budować swoje relacje i zajmować swój wolny czas - mówiła posłanka z naszego miasta.
Spotkanie było okazją do podzielenia się opłatkiem. Nie zabrakło też śpiewania kolęd oraz świątecznych piosenek. Na stołach nie zabrakło również tradycyjnych dań wigilijnych.
Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów, podkreśliła znaczenie Uczelni dla starszych mieszkańców miasta:
- Jest to uczelnia, która zaproponowała starszym osobom szeroką ofertę edukacyjną, Możemy rozwijać nie tylko umysłowo, ale również i fizycznie. Bardzo, bardzo jesteśmy wdzięczni uczelni za zaopiekowanie się nami od strony edukacyjnej - mówiła wzruszona Grażyna Czajkowska.
Warto wspomnieć, że spotkania wigilijne odbywają się w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych corocznie. Są one wspaniałą okazją nie tylko do kultywowania polskich tradycji, ale przede wszystkim do wzmocnienia poziomu integracji studentów oraz pracowników uczelni ze środowiskiem lokalnym.