Dziś alumni z V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjęli święcenia diakonatu, wprowadzające ich do stanu duchownego. Głównym szafarzem święceń był biskup Janusz Stepnowski.
Po tygodniowych rekolekcjach, w dniu poprzedzającym święcenia alumni uczestniczyli w obrzędzie luramentum. Złożyli uroczyste wyznanie wiary, zobowiązali się do codziennej modlitwy brewiarzowej i zachowania celibatu.
Na sobotniej uroczystej mszy świętej obecni byli: biskup Tadeusz Bronakowski, księża, klerycy, siostry i bracia zakonni oraz rodzice, krewni i bliscy nowych diakonów.
Na zakończenie diakoni podziękowali biskupowi za modlitwę i sakramentalne nałożenia rąk, które włączyło ich w grono duchowieństwa. Podziękowania skierowano w stronę wszystkich, którzy modlitwą wspierali alumnów na drodze podążania ku kapłaństwu.
Święcenia przyjęli:

fot. WSD w Łomży