Reklama

Święcenia diakonatu w łomżyńskiej katedrze

15/05/2021 17:34

Dziś alumni z V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjęli święcenia diakonatu, wprowadzające ich do stanu duchownego. Głównym szafarzem święceń był biskup Janusz Stepnowski.

Po tygodniowych rekolekcjach, w dniu poprzedzającym święcenia alumni uczestniczyli w obrzędzie luramentum. Złożyli uroczyste wyznanie wiary, zobowiązali się do codziennej modlitwy brewiarzowej i zachowania celibatu.

Na sobotniej uroczystej mszy świętej obecni byli: biskup Tadeusz Bronakowski, księża, klerycy, siostry i bracia zakonni oraz rodzice, krewni i bliscy nowych diakonów.

Na zakończenie diakoni podziękowali biskupowi  za modlitwę i sakramentalne nałożenia rąk, które włączyło ich w grono duchowieństwa. Podziękowania skierowano w stronę wszystkich, którzy modlitwą wspierali alumnów na drodze podążania ku kapłaństwu.

Reklama

Święcenia przyjęli:

  • dk. Łukasz Ciecierski z parafii pw. Świętej Anny w Radziłowie
  • dk. Rafał Gogol z parafii pw. MB Częstochowskiej w Łomży
  • dk. Hubert Gromadzki z parafii pw. Chrystusa Króla w Kolnie
  • dk. Damian Kurpiewski z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim
  • dk. Krystian Piekarski z parafii pw. Świętej Anny w Kolnie
  • dk. Szymon Rydel z parafii pw. Chrystusa Króla w Kolnie
  • dk. Bartosz Turkowski z parafii pw. Świętej Anny w Dąbrówce Kościelnej.

fot. WSD w Łomży

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości