Gmina Łomża otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 000 000 zł na prace przy zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej w Konarzycach. Przyznane środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. “Planowana przedsięwzięcie to nie tylko inwestycja w edukację, ale także ochrona dziedzictwa kulturowego oraz budowanie trwałych podstaw dla przyszłości lokalnej społeczności” - informuje gmina Łomża.
Jak informuje gmina Łomża, Szkoła Podstawowa w Konarzycach to dziś największa szkoła w gminie Łomża. Uczęszcza do niej ponad 200 uczniów, a kolejne ponad 50 dzieci ma zapewnioną opiekę przedszkolną.
- Z każdym rokiem wzrasta także liczba mieszkańców Konarzyc, oraz należących do obwodu tej szkoły miejscowości: Andrzejki, Boguszyce, Czaplice, Giełczyn, Kisiołki i Zawady, co sprawia, że przestrzenie szkoły muszą być coraz większe. Przed dwoma laty władze gminy podjęły decyzję o jej rozbudowie. Prace budowlane trwają. Pozyskane obecnie środki mają przyczynić się do dostosowania najstarszego z budynków szkoły do funkcjonowania w rzeczywistości po oddaniu do użytku nowego budynku - informuje gmina Łomża.
Reklama
Z informacji dostępnych na stronie gminy dowiadujemy się, że pozyskane środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych z naboru na „Programu odbudowy zabytków”.
Planowany zakres prac obejmie:
- roboty budowlane zewnętrzne i wewnętrzne polegające między innymi na zmianie parametrów użytkowych i technicznych istniejącego obiektu budowlanego,
- roboty związane z dostosowaniem budynku w stopniu optymalnym do warunków użytkowych,
- poprawa charakterystyki energetycznej budynku i ograniczenia kosztów utrzymania,
- zabezpieczenie zabytkowej materii budynku przed dalszym niszczeniem i dewastacją.
źródło tekstu: gmina Łomża
zdj. główne: gmina Łomża