Reklama

Szkoła w Konarzycach z milionowym dofinansowaniem

21/07/2023 12:32

Gmina Łomża otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 000 000 zł na prace przy zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej w Konarzycach. Przyznane środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. “Planowana przedsięwzięcie to nie tylko inwestycja w edukację, ale także ochrona dziedzictwa kulturowego oraz budowanie trwałych podstaw dla przyszłości lokalnej społeczności” - informuje gmina Łomża.

Jak informuje gmina Łomża, Szkoła Podstawowa w Konarzycach to dziś największa szkoła w gminie Łomża. Uczęszcza do niej ponad 200 uczniów, a kolejne ponad 50 dzieci ma zapewnioną opiekę przedszkolną.

 

- Z każdym rokiem wzrasta także liczba mieszkańców Konarzyc, oraz należących do obwodu tej szkoły miejscowości: Andrzejki, Boguszyce, Czaplice, Giełczyn, Kisiołki i Zawady, co sprawia, że przestrzenie szkoły muszą być coraz większe. Przed dwoma laty władze gminy podjęły decyzję o jej rozbudowie. Prace budowlane trwają. Pozyskane obecnie środki mają przyczynić się do dostosowania najstarszego z budynków szkoły do funkcjonowania w rzeczywistości po oddaniu do użytku nowego budynku - informuje gmina Łomża.

Reklama

Z informacji dostępnych na stronie gminy dowiadujemy się, że pozyskane środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych z naboru na „Programu odbudowy zabytków”.

 

Planowany zakres prac obejmie:

- roboty budowlane zewnętrzne i wewnętrzne polegające między innymi na zmianie parametrów użytkowych i technicznych istniejącego obiektu budowlanego,

- roboty związane z dostosowaniem budynku w stopniu optymalnym do warunków użytkowych,

- poprawa charakterystyki energetycznej budynku i ograniczenia kosztów utrzymania,

Reklama

- zabezpieczenie zabytkowej materii budynku przed dalszym niszczeniem i dewastacją.

 

źródło tekstu: gmina Łomża
zdj. główne: gmina Łomża


 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości