Trzy oddziały szpitalne pod koniec lata dostaną nowych ordynatorów. Konkursy ogłoszone przez Szpital Wojewódzki w Łomży dotyczą psychiatrii, anestezjologii i oddziału zakaźnego.
Ordynatorzy w łomżyńskim szpitalu nie zmieniają się często.
Oddziałem obserwacyjno- zakaźnym od lat kieruje lek. Paweł Radom, który tworzył łomżyński "zakaźniak" jeszcze w starym budynku przy ul. Marii Skłodowskiej- Curie. Oddział anestezjologii i intensywnej terapii, w ramach którego funkcjonuje też pododdział dziecięcy, podlega lek. Hannie Dackiewicz. Oddziałem psychiatrycznym, także od lat, kieruje lek. Zofia Dobrołowicz.
Kto przejmie po nich prowadzenie ważnych pionów? Oferty od zainteresowanych lekarzy do szpitala mogą wpływać do 26. czerwca. Rozstrzygnięcia konkursów planowane są na koniec sierpnia bądź początek września.
Ostatnia zmiana ordynatorów Szpitala Wojewódzkiego miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku (pisaliśmy o tym tu: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/5686-szpital.html). Dr Stanisława Olszewskiego, kierującego Oddziałem Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii zastąpił lek. Piotr Zengota. Stanowisko kierownicze stracił też zarządzający do tej pory Oddziałem Ortopedyczno-Urazowym dr Wiesław Marczuk. Zastąpił go lek. Krzysztof Gołaszewski.