Tadeusz Woźniak, autor takich hitów jak "Smak i zapach pomarańczy", czy nagrodzonej na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. piosenki "Zegarmistrz światła", wystąpi w Łomży. Artystę będzie można usłyszeć w sobotę. Koncert będzie zwieńczeniem Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki. Wstęp na występ jest bezpłatny.
W tym roku Konkurs Poetycki im. Jana Kulki został ogłoszony już po raz dziesiąty.
Na jubileuszową edycję wpłynęło ponad 250 zgłoszeń poetów z całego kraju. Każdy musiał przesłać zestaw dwóch wierszy własnego autorstwa, do tej pory niepublikowanych.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w najbliższą sobotę. Na specjalną nagrodę mogą liczyć autorzy wierszy związanych tematycznie z Łomżą i jej okolicami.
Podsumowanie X edycji konkursu uświetni występ Tadeusza Woźniaka.
Artysta jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady.
Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak-Woźniak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.
W 2005 został odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Podczas gali wręczenia nagród laureatom, grupa teatralna „Gesty” działającą w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „BONA” w Łomży przedstawi też spektakl „Tu tam tam i tu”.
Rozstrzygnięcie konkursu, połączone z koncertem Tadeusza Woźniaka, odbędzie w sobotę w sali widowiskowej MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Początek o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.