Kacper Rakowski, uczeń czwartej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży został finalistą Olimpiady Chemicznej. Jest on drugim uczniem w historii szkoły, któremu udało się osiągnąć taki sukces.
Kacper Rakowski chemią zainteresował się w podstawówce. Już w ósmej klasie był laureatem konkursu wojewódzkiego.
- Dla mnie chemia to jak wewnętrzne powołanie i spełnienie - mówi uczeń I LO w Łomży.
W liceum również rozwijał swoje zainteresowania chemiczne. Od pierwszej klasy startował w olimpiadach. Z roku na rok jego wiedza rosła oraz zajmowane miejsca. W trzeciej klasie zabrało mu 1 proc., aby zostać finalistą. W czwartej dopiął swego. Dostał się do etapu centralnego i spełnił swoje marzenia. Został finalistą 70 edycji Olimpiady Chemicznej.
- Dzięki temu zwycięstwu mam 100 proc. z chemii na maturze i jestem zwolniony z jej zdawania – wyjaśnia Kacper Rakowski. - Na dodatek mam bardzo duże szanse, aby zdobyć indeks na upragniony Uniwersytet Warszawski, oczywiście na wydział chemii.
Marzeniem Kacpra jest ukończenie chemii na tym uniwersytecie.
- Wiążę swoją przyszłość z karierą naukowa na uczelni wyższej – podkreśla finalista Olimpiady Chemicznej.
Oczywiście nie samą chemią żyje uczeń I LO w Łomży. Kacper w wolnym czasie lubi czytać książki i oglądać filmy psychologiczne oraz surrealistyczne.
Kacper pragnie podziękować swoim nauczycielkom. Prof. Karolinie Duchnowskiej, która była opiekunem naukowym przez pierwsze trzy lata nauki w liceum oraz prof. Katarzynie Rogińskiej, która uczy go w tym roku szkolnym.