W minioną niedzielę w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca pod nazwą World Of Dance. Jedną z nagród otrzymała łomżyńska reprezentacja z B.K.Step.
Do festiwalu w kategorii powyżej 16-stu lat zostały zakwalifikowane 24 zespoły z Polski, Ukrainy, Niemiec, Czech, Austrii oraz Litwy, co łącznie dało 350 uczestników.
Jurorami byli uznani tancerze i choreografowie: Marcin Rębilas (Polska), Emma Evelein (Holandia), Kevin Paradox(Holandia), Kristina Shyshkariova (Ukraina) oraz Konstantin Koval (Ukraina). Oceniali m. in. dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, charakter tańca, dobór stroi oraz ogólny wyraz artystyczny.
Łomżyńska reprezentacja z B.K.Step wystartowała w składzie: Natalia Kisiel, Oliwia Gołębicka, Sylwia Kwiatkowska, Kasia Boguska, Iza Zaczek, Kinga Krukowska, Oliwia Krukowska, Aleksandra Brulińska, Dominika Szeligowska, Natalia Salwowska, Matylda Cydny, Patrycja Gorela.
Po rundzie kwalifikacyjnej jury przyznało naszemu zespołowi nagrodę „Best Costium” co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To była premiera naszej nowej choreografii więc cieszymy się podwójnie że zostaliśmy docenieni i mogliśmy sprawdzić się przed tak wielką publicznością - podkreślą dziewczęta z B.K Step.
Reklama
Choreografię na to wydarzenie przygotował Dariusz Bujnowski a doskonaleniem całości zajął się Marek Kisiel.
zdj. nadesłane