W miniony weekend odbyły się dwie taneczne imprezy: Ogólnopolski Turniej Tańca Hip Hop i Międzynarodowy Turniej Breakdance.
Pierwszy z nich miał miejsce w Koszalinie pod nazwą „Koszalińskie YO”, w którym wzięli udział tancerze Hip Hop. Do festiwalu zgłosiły swój udział 4 łomżyńskie formacje taneczne : Equal kids (9-11 lat). New Chapter Crew (11-14 lat), The Sharp One Crew (13-15 lat) i B.K.Team (16-19 lat).
Wszystkie grupy stanęły na podium i zdobyły:
1 miejsce B.K. Team w kategorii mini formacje 16+
1 miejsce New Chapter Crew w kategorii formacje fresh 12-15 lat
2 miejsce The Sharp One Crew w kategorii formacje master 12-15 lat
3 miejsce Equal Kids w kategorii formacje fresh 9-11 lat
Drugi turniej odbył się w Białymstoku pod nazwą "Breakstok". Wzięli w nim udział tancerze breakdance. Po zaciętej rywalizacji na miejscu 1. znalazł się Szymon Dmoch „Littleman” wygrywając z b-girl Nika z Litwy.
- To kolejne sukcesy w tym sezonie naszych tancerzy - dodaje Marek Kisiel. - W maju triumfowaliśmy na zawodach w Zielonej Górze.
Szymon wywalczył również 1. miejsce w kategorii bboying 12-15 lat, a The Sharp One Crew spośród 40 formacji biorących udział w kwalifikacjach zdobyli wysokie 4 miejsce.
- Cieszymy się, że w końcu możemy rywalizować i pokazać to co wypracowaliśmy przez ostatni rok z naszymi podopiecznymi. Członkowie Stowarzyszenia BK Step pragną serdecznie podziękować Panu Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz Miastu Łomża za wsparcie finansowe bez, którego nie moglibyśmy konfrontować swoich umiejętności i rozsławiać naszego miasta - przekazuje Marek Kisiel.
Źródło: nadesłane