Reklama

Teatr na Piętrze – zbliża się kolejna premiera w MDK-DŚT

21/04/2026 07:52
KWI25

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży godz: 17:00

Premiera spektaklu „Jaskinia” w wykonaniu młodzieżowego Teatru na Piętrze odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17:00 w MDK-DŚT. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.

Jaskinia często kojarzy się nam ze schronieniem, z domem dla zwierząt, miejscem, które przyniesie orzeźwienie w skwarny dzień. To istny majstersztyk dzieła matki natury, która podarowała nam wszystko to, co jest potrzebne człowiekowi do życia. Jaskinia - miejsce tajemnicze, skrywające w sobie pytanie: A co jest tam dalej, za kurtyną ciemności? Ale wystarczy decyzja jednego człowieka, aby całe to piękno, o którym wspomniałam, stało się więzieniem dla nieświadomych tego ludzi. I nie myślę tutaj o kilku osobach, ale o całym narodzie, plemieniu, o kilku pokoleniach, którym odebrano największy skarb, którym jest… - cytat z książki pt. "Jaskinia" autorka Dagmara Jonwajew.

Spektakl powstał na podstawie książki „Jaskinia” autorstwa Dagmary Jonwajew i porusza temat wolności, władzy oraz konsekwencji ludzkich wyborów.

Twórcy spektaklu:

  • Reżyseria i opieka pedagogiczna: Julia Sacharczuk
  • Autor scenariusza i muzyki: Tomasz Bieliński

Obsada:

  • Dagra/Dagmara – Maja Cieślak
  • Jakjoda/Jagoda – Maja Wielądek
  • Mitos – Sebastian Arnista
  • Asyntera – Ewa Czornak
  • Liandoe – Weronika Cendrowska
  • Majestencja – Natalia Kozioł
  • Hamanteo – Martyna Szymańska
  • Wojani i Ijentis – Jasmina Zielińska
  • Zahera – Pola Obiedzińska
  • Stalaktytka – Liliana Zielińska
  • Stalagmitka – Maja Chrapowicz
  • Midhan – Roch Kolasiński
  • Sampha – Andżelika Wiśniewska
  • Sandomatris – Maja Kania
  • Katiomera – Maria Jankowska
  • Habis – Kornelia Bajno
Źródło: Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży Aktualizacja: 21/04/2026 07:52
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości