Premiera spektaklu „Jaskinia” w wykonaniu młodzieżowego Teatru na Piętrze odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17:00 w MDK-DŚT. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.
Jaskinia często kojarzy się nam ze schronieniem, z domem dla zwierząt, miejscem, które przyniesie orzeźwienie w skwarny dzień. To istny majstersztyk dzieła matki natury, która podarowała nam wszystko to, co jest potrzebne człowiekowi do życia. Jaskinia - miejsce tajemnicze, skrywające w sobie pytanie: A co jest tam dalej, za kurtyną ciemności? Ale wystarczy decyzja jednego człowieka, aby całe to piękno, o którym wspomniałam, stało się więzieniem dla nieświadomych tego ludzi. I nie myślę tutaj o kilku osobach, ale o całym narodzie, plemieniu, o kilku pokoleniach, którym odebrano największy skarb, którym jest… - cytat z książki pt. "Jaskinia" autorka Dagmara Jonwajew.
Spektakl powstał na podstawie książki „Jaskinia” autorstwa Dagmary Jonwajew i porusza temat wolności, władzy oraz konsekwencji ludzkich wyborów.