Reklama

Teatr zgromadził blisko 27 tysięcy łomżyniaków

30/12/2010 09:13

Prawie połowa łomżyniaków w mijającym roku wybrała się do Teatru Lalki i Aktora. Tak wynika z wyliczeń łomżyńskiego teatru, który właśnie podsumował rok 2010. W sumie zagrano 271 spektakli.

W 2010 roku w teatrze odbyły się trzy premiery: 15 marca 2010 – „Kopciuszek” w reżyserii Jarosława Antoniuka,  5 września 2010 – „Echa” w reżyserii Daniela Lovecchio, zaś 26 września 2010 – „Szewc Kopytko i  Kaczor Kwak” w reżyserii Stanisława Ochmańskiego. Realizacja dwóch premier była możliwa dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Mecenat Państwa - informuje łomżyński teatr.

Na bieżąco grana była też "Balladyna", "Bajka o szczęściu", "Tygrys Pietrek", "Szczęśliwu książe" i doskonale znany młodszym mieszkańcom miasta "Czerwony kapturek".

 W październiku 2010 roku zespół teatru wyjechał do Madrytu, gdzie zaprezentował w Teatrze Tyl-Tyl „Czerwonego Kapturka” w reżyserii Jarosława Antoniuka.W sumie przedstawienia w teatrze zgromadziły 26.934 widzów.

Po przerwie świątecznej praca w TLiA rusza pełną parą już od 5. stycznia. Na spektakl można wybrać się zarówno z rana, jak i po pracy. Adresowana do dorosłych "Balladyna" będzie grana od połowy stycznia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama