Wystawę najlepszych fotografii prasowych można juz oglądać w Muzeum Północno- Mazowieckim w Łomży. BZ WBK Press Foto2010 to konkurs adresowany do najlepszych fotografów, którzy swoimi pracami ilustrują i dokumentują teksty prasowe. To wystawa, którą naprawdę warto zobaczyć!
Konkurs BZ WBK Press Foto 2010 został podzielony na kilka kategorii. Fotografowie zatrudnieni na etatach i freelancerzy nadesłali ponad 7 tysięcy prac w takich kategoriach jak społeczeństwo, portrety, cywilizacja czy wydarzenia. Tytuł Zdjęcia Roku konkursu BZ WBK Press Foto 2010 zdobył Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter.
Wystawę warto zobaczyć nie tylko ze względu na doskonałe ujęcia i poznanie prac fotografów o uznanych nazwiskach. Te zdjęcia pokazują więcej, niż niejedn tekst prasowy. Szczególnie wymowne są portrety i fotografie dokumentujące obraz społeczeństwa.
Wystawa w Muzeum Północno- Mazowieckim w Łomży czynna będzie do 20. maja. Bilet normalny kosztuje 5 złotych, ulgowy- 3. Muzeum czynne jest od godz. 10.00 do 16.00 (w środy- 9.00- 17.00).
Osoby, które już wiedzą, że z pewnością nie znajdą czasu na odwiedzenie Muzeum, prace uznanych fotografów mogą także obejrzeć w internecie, pod adresem http://www.bzwbkpressfoto.pl/laureaci,5.html.