Reklama

To już dziewięć lat. Łomżyniacy pamiętają. [FOTO]

02/04/2014 20:11

Były znicze, wiersze, nieodłączna Barka i baloniki do nieba. Dziewiąta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II zgromadziła kilkudziesięciu łomżyniaków, którzy chcieli pamiętać o papieżu- Polaku. Obchody przy Pomniku- Liściu na skate parku zorganizowali harcerze z drużyny Ptaki Ptakom i sami mieszkańcy.

- We wcześniejszych latach obchody były bardziej okazałe, bo i pieniędzy było więcej- nie ukrywa Krzysztof Pyczot, drużynowy 59 drużyny harcerskiej Ptaki Ptakom.

Dlatego tym bardziej warty jest podkreślenia fakt, że w zorganizowanie obchodów dziewiątej rocznicy śmierci Jana Pawła II włączyli się mieszkańcy okolicznych bloków.

Kilkudziesięciominutowe czuwanie wypełniły wiersze, piosenki i obowiązkowa, wspólnie wykonana Barka.

Łomżynianka, która pozwoliła harcerzom na pobór prądu ze swojego mieszkania, w dowód wdzięczności zyskała możliwość wypuszczenia do nieba wiązki balonów z przesłaniem do Ojca Świętego.

Reklama

Dla wiernych przypadająca dziś rocznica śmierci papieża jest wyjątkowa. W ostatnią niedzielę kwietnia odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. O wyniesienia papieża- Polaka na ołtarze katolicy na całym świecie zabiegali od 2005 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości