To nie prezydent był inicjatorem zwiększenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych- tłumaczy Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza. W połowie czerwca do Rady Miasta i Prezydenta wpłynął wniosek firmy TESCO o rozszerzenie liczby koncesji w Łomży. Do wniosku dołączonych zostało prawie 1000 podpisów poparcia mieszkańców miasta.
Prezydium Rady jednogłośnie zdecydowało o wprowadzenie do najbliższych obrad sprawy ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% .
Jednocześnie propozycja zmian, zgodnie z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości, została przesłana do zaopiniowania przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży oraz Dowódcę Garnizonu Białystok.
- Do Urzędu Miejskiego trafiają liczne wnioski o wydanie koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych – mówi Łukasz Czech. - Lokalni przedsiębiorcy deklarują, że przydzielenie koncesji może przyczynić się do rozwoju ich działalności i zwiększenia zatrudnienia w placówkach handlowych.
Decyzję o zwiększeniu liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych powyżej 4,5% (z wyjątkiem piwa) Rada Miejska podejmie na najbliższej sesji – 9. lipca.