Choć święto ma komunistyczny rodowód, to jeden z najmilszych dni w naszym kalendarzu. Męska część mieszkańców Łomży jest zdania, że Dzień Kobiet to doskonała okazja, by w szczególny sposób pokazać paniom, że są bardzo ważne. Tak wyjątkowo mogły się też poczuć wszystkie panie, które 8. marca odwiedziły Galerię Veneda. Kwiaty, słodycze, kosmetyczka, podróż limuzyną- to wszystko czekało na wyciągnięcie ręki.
- O kobietę trzeba dbać cały rok. Ale ten jeden szczególny dzień, 8. marca to czas, kiedy można panie wyjątkowo rozpieszczać- twierdziło wielu zapytanych przez nas o zdanie łomżyniaków.
Na rozpieszczanie łomżynianek postawiła też Galeria Veneda. Wszystkie kobiety zostały obdarowane pachnącymi goździkami (to zabawna reminescencja PRL-u, kiedy rajstopy i goździki wręczane były paniom w zakładach pracy) i słodkimi czekoladkami.
Co godzinę w ręce pań trafiały eleganckie naszyjniki z cyrkoniami, a spod Venedy wyruszała luksusowa limuzyna, zabierającą bohaterki dzisiejszego dnia na przejażdżkę po mieście.
Wizyta w Venedzie była też okazją do podreperowania zdrowia i urody. Na klientki czekali studenci dietetyki i fizjoterapii Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, którzy oferowali m. in. wykonanie darmowej, profesjonalnej analizy składu ciała, służyli pomocą w dobraniu odpowiednich ćwiczeń i rehabilitacji w przypadku dolegliwości bólowych. Studentki kosmetologii z zaangażowaniem wykonywały bezpłatny manicure i doradzały w zakresie makijażu i wizażu.