To będzie już 30. jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Łomżyńska! Z naszego miasta na Jasną Górę 1. sierpnia wyjdzie kilkanaście tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów będzie czuwać dwudziestu porządkowych, specjalnie przygotowanych do tego zadania.
W zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego kursie na porządkowego ruchem pielgrzymek, zgłosiło się dwudziestu chetnych. Piętnastu z nich będzie pielgrzymowało w tegorocznej 30. Pieszej Pielgrzymce Łomzyńskiej, pozostali porządkowi wyruszą do Częstochowy z innych miejscowości. Aby uzyskać licencję na porządkowego trzeba było uczestniczyć w teoretycznym i praktycznym szkoleniu, a następnie zdać egzamin z zakresu przepisów ruchu drogowego.
Biskup Janusz Stepnowski w Liście Pasterskim pisze: ...."Kilka dni temu sprawdzaliśmy trasę, którą będziemy wędrowali podczas tegorocznej pielgrzymki. Nie były prowadzone żadne prace drogowe! Ktoś zapyta czy to istotne? Nawet bardzo! Ponieważ nie będzie dodatkowych kilometrów. Oby tylko nie rozpoczęto prac w sierpniu"... . Jego ekscelencja zaprasza wszystkich, którzy mogą podjąć pątniczy trud pielgrzymki, do wzięcia w niej udziału.
Tegoricznej jubileuszowej PPŁ przyświecać będzie hasło: „WIERZĘ W SYNA BOŻEGO”. Wędrówka ma być dziękczynieniem za kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II, która przypomnijmy przeszła do historii 27. kwietnia 2014 r.