Jak informuje TVN24, prezydent Bronisław Komorowski podpisał właśnie ustawę, na mocy której 6. stycznia - święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy.
Pierwszy dzień wolny przypadnie już w przyszłym roku- 6 stycznia 2011.
Jednocześnie, ta sama ustawa znosi jednak możliwość odbierania przez pracownika dnia wolnego, kiedy święto ustawowo wolne od pracy przypada w sobotę. Takich świątecznych sobót jest zwykle co najmniej dwie w roku.
Autorami projektu ustawy są posłowie Platformy Obywatelskiej. We wrześniu przyjął ją Sejm, w październiku Senat. Dziś ustawę podpisał prezydent Komorowski.