Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z mieszkańcami Łomży w restauracji Retro. Wydarzenie było elementem akcji #TuJestPrzyszłość. Wzięły w nim udział również senator Alicja Chybicka oraz poseł Marta Wcisło.
We wszystkich powiatach województwa podlaskiego odbyć ma się blisko 100 spotkań.
- Przyjechaliśmy tutaj przede wszystkim po to, żeby pokazać, że politycy są dla ludzi, a nie ludzie dla polityków, i przede wszystkim posłuchać, żeby porozmawiać o tym, co państwa nurtuje, jakie są problemy, na co chcielibyście nam zwrócić uwagę, ewentualnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, które się pojawią – mówił marszałek Tomasz Grodzki. – To jest bardzo cenna inicjatywa, bo mamy doświadczenia z wizyt w innych województwach. Materiał z tych spotkań jest przebogaty, spotykamy niezwykle ciekawych ludzi, którzy potrafią nas inspirować, wychwytujemy nowe pomysły, staramy się to wszystko wpleść w programy wyborcze, bo tak pojmujemy rolę polityków. Nasza rola jest od tego, żeby słuchać państwa i czynić wam życie lepszym, łatwiejszym, zasobniejszym, a jednocześnie jako władza – nie przeszkadzać, żeby każdy mógł robić swoje, żeby mógł rozwijać swoje pasje i żeby nas chronić przed taką urawniłowką, która towarzyszyła nam przez 45 lat komunizmu, gdy jedynie słuszne poglądy miały dominować - mówił marszałek.
Reklama
W ramach akcji politycy PO odwiedzili mniejsze i większe miejscowości w województwie podlaskim, spotkali się z reprezentantami różnych środowisk i branż. W Łomży możliwość udziału w spotkaniu otwartym miał każdy mieszkaniec.
- Chcemy pokazać, że Platforma Obywatelska jest maksymalnie zmobilizowana, aby w najbliższych wyborach parlamentarnych walczyć o zwycięstwo - mówił Piotr Serdyński, przewodniczący łomżyńskich struktur partii. - Każdy mógł dzisiaj przybyć na spotkanie, nie selekcjonowaliśmy mieszkańców, jesteśmy otwarci również na trudne pytania.
Reklama
Najważniejszą częścią akcji była wczorajsza wizyta przewodniczącego Donalda Tuska w Kleosinie pod Białymstokiem.