W tym roku ŁKS Łomża obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd 18 odbył się MPEC ŁKS Łomża CUP. Do gry przystąpiło sześć drużyn: sponsorzy i kibice łomżyńskiego klubu, a także przedstawiciele miejskich instytucji.
MPEC ŁKS Łomża Cup. Urzędnicy i kibice na jednym boisku
Udział w rozgrywkach wzięły drużyny sponsorów i kibiców łomżyńskich piłkarzy, a także Urząd Miejski, MOSiR, MPEC i MPWiK. Urzędnicy, którzy zwykle pokazują się mieszkańcom i opinii publicznej w marynarkach i pod krawatem, na kilka godzin zamienili garnitury na strój piłkarski.
- Chodzi o dobrą zabawę i uczczenie rocznicy 100-lecia ŁKS-u. Chcemy jako MOSiR brać w tym udział – mówiła przed turniejem Bernadeta Krynicka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.
Reklama
- Spotykamy się na stadionie, żeby rywalizować, bawić się i cieszyć. Pogoda nam sprzyja, jest dobra atmosfera – dodał Piotr Serdyński, zastępca prezydenta Łomży.
Wyniki były sprawą drugorzędną. Liczyło się świętowanie 100-lecia klubu i fakt, że pomimo wielu problemów na przestrzeni lat, ŁKS Łomża nadal funkcjonuje na piłkarskiej mapie Polski i ma szansę wrócić na szczebel centralny.
- Pamiętam lata, kiedy ŁKS ciągle miał problemy. Zawsze jednak udawało się z nich wyjść i wierzę, że tak będzie zawsze - mówi Andrzej Wojtkowski, radny miasta Łomży, uczestnik turnieju.
Reklama
Obchody 100-lecia ŁKS-u Łomża. W planach sesja, gala i jubileuszowy mecz
MPEC ŁKS Łomża CUP to jednak nie ostatnie wydarzenie, która odbędzie się w Łomży przy okazji 100-lecia obecnego trzecioligowca. Jak zapowiedział Piotr Serdyński, zastępca prezydenta miasta, 15 czerwca odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, którego tematem będzie historia ŁKS-u.
- ŁKS jest jednym z najważniejszych elementów naszego środowiska sportowego w naszym mieście, ale jest też ważnym elementem naszej łomżyńskiej tożsamości. Wielu ludzi utożsamia się z klubem – powiedział Serdyński.
Reklama
Z kolei zarząd klubu zapowiedział m.in. jubileuszowa gala i mecz, już po zakończeniu sezonu. Dokładne daty nie są jeszcze znane.
II liga na 100-lecie?
Teraz ŁKS chce wrócić do II ligi. Piłkarze Macieja Tarnogrodzkiego na razie są na dobrej drodze, aby to osiągnąć. W I grupie III ligi zajmują na dwie kolejki przed końcem drugie miejsce, gwarantujące udział w barażach. Największym sukcesem łomżyńskiego klubu były dwa sezony gry na zapleczu ekstraklasy w latach 2006-2008.
- Cieszymy się zawsze sukcesami Łomżyńskiego Klubu Sportowego i kibicujemy, aby hasło „II liga na 100-lecie” okazało się prorocze, bo wiemy, że są realne szanse na baraże i awans – powiedział Piotr Serdyński.
Reklama
Najbliższy mecz ŁKS zagra w sobotę (23 maja) na wyjeździe. Rywalem będzie KS CK Troszyn. Przed własną publicznością ŁKS wystąpi 30 maja przeciwko Mławiance Mława.
– Liczymy na awans, chcemy awansu, ale wszystko zweryfikuje boisko – powiedział nam Michał Kotelczuk, wiceprezes zarządu ŁKS-u Łomża, który uczestniczył w MPEC ŁKS Łomża CUP.