Reklama

Turniej na 100-lecie ŁKS-u Łomża. Urzędnicy zamienili krawaty na korki [VIDEO i FOTO]

22/05/2026 15:00

W tym roku ŁKS Łomża obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd 18 odbył się MPEC ŁKS Łomża CUP. Do gry przystąpiło sześć drużyn: sponsorzy i kibice łomżyńskiego klubu, a także przedstawiciele miejskich instytucji.

MPEC ŁKS Łomża Cup. Urzędnicy i kibice na jednym boisku

Udział w rozgrywkach wzięły drużyny sponsorów i kibiców łomżyńskich piłkarzy, a także Urząd Miejski, MOSiR, MPEC i MPWiK. Urzędnicy, którzy zwykle pokazują się mieszkańcom i opinii publicznej w marynarkach i pod krawatem, na kilka godzin zamienili garnitury na strój piłkarski.

- Chodzi o dobrą zabawę i uczczenie rocznicy 100-lecia ŁKS-u. Chcemy jako MOSiR brać w tym udział – mówiła przed turniejem Bernadeta Krynicka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

Reklama

- Spotykamy się na stadionie, żeby rywalizować, bawić się i cieszyć. Pogoda nam sprzyja, jest dobra atmosfera – dodał Piotr Serdyński, zastępca prezydenta Łomży.

Wyniki były sprawą drugorzędną. Liczyło się świętowanie 100-lecia klubu i fakt, że pomimo wielu problemów na przestrzeni lat, ŁKS Łomża nadal funkcjonuje na piłkarskiej mapie Polski i ma szansę wrócić na szczebel centralny.

- Pamiętam lata, kiedy ŁKS ciągle miał problemy. Zawsze jednak udawało się z nich wyjść i wierzę, że tak będzie zawsze - mówi Andrzej Wojtkowski, radny miasta Łomży, uczestnik turnieju.

Reklama

Obchody 100-lecia ŁKS-u Łomża. W planach sesja, gala i jubileuszowy mecz

MPEC ŁKS Łomża CUP to jednak nie ostatnie wydarzenie, która odbędzie się w Łomży przy okazji 100-lecia obecnego trzecioligowca. Jak zapowiedział Piotr Serdyński, zastępca prezydenta miasta, 15 czerwca odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, którego tematem będzie historia ŁKS-u.

- ŁKS jest jednym z najważniejszych elementów naszego środowiska sportowego w naszym mieście, ale jest też ważnym elementem naszej łomżyńskiej tożsamości. Wielu ludzi utożsamia się z klubem – powiedział Serdyński.

Reklama

Z kolei zarząd klubu zapowiedział m.in. jubileuszowa gala i mecz, już po zakończeniu sezonu. Dokładne daty nie są jeszcze znane.

II liga na 100-lecie?

Teraz ŁKS chce wrócić do II ligi. Piłkarze Macieja Tarnogrodzkiego na razie są na dobrej drodze, aby to osiągnąć. W I grupie III ligi zajmują na dwie kolejki przed końcem drugie miejsce, gwarantujące udział w barażach. Największym sukcesem łomżyńskiego klubu były dwa sezony gry na zapleczu ekstraklasy w latach 2006-2008.

- Cieszymy się zawsze sukcesami Łomżyńskiego Klubu Sportowego i kibicujemy, aby hasło „II liga na 100-lecie” okazało się prorocze, bo wiemy, że są realne szanse na baraże i awans – powiedział Piotr Serdyński.

Reklama

Najbliższy mecz ŁKS zagra w sobotę (23 maja) na wyjeździe. Rywalem będzie KS CK Troszyn. Przed własną publicznością ŁKS wystąpi 30 maja przeciwko Mławiance Mława.

– Liczymy na awans, chcemy awansu, ale wszystko zweryfikuje boisko – powiedział nam Michał Kotelczuk, wiceprezes zarządu ŁKS-u Łomża, który uczestniczył w MPEC ŁKS Łomża CUP.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/05/2026 15:17
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości