Pogoda nie jest wymarzona, ale przynajmniej kortów nie trzeba systematycznie polewać. Po raz 8. w Łomży odbywa się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup. Nasze miasto reprezentuje Aniela Galińska z UKS "Return" Łomża.
W sobotę (28.05) na kortach przy III LO w Łomży wystartował Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup.
- Jak co roku na nasz turniej zapraszamy tenisistki w kategorii wiekowej młodzik. Są to dziewczęta do lat 14. Oczywiście na turniej zgłasza się zawsze dużo więcej tenisistek, bo w tym roku mieliśmy 37 zgłoszeń. Oczywiście możemy przyjąć tylko 16 najlepszych tenisistek, gdyż formuła naszego turnieju jest formułą grupową. Każda z zawodniczek, która przyjeżdża do Łomży, rozgrywa w przeciągu dni 6 tenisowych meczów - mówi Tomasz Waldziński, trener i założyciel UKS "Return" Łomża.
Reklama
Nasze miasto reprezentuje Aniela Galińska:
- W tenisa gram od 6. roku życia, czyli już 8 lat. Tenis to dużo satysfakcji, dużo emocji, no i szczęścia. Tenis jest bardzo ciekawym sportem. Nigdy nie wiadomo, co się stanie. Trzeba dużo pracować nad kondycją, nad techniką i nad emocjami - trzeba trzymać je na wodzy.
Turniej potrwa do 30 maja.
- Zwycięstwo to oczywiście są cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisa, nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy i przede wszystkim prestiż, bo jest to turniej ogólnopolski, prestiżowy, także zwycięzca na pewno będzie miał czym się pochwalić - podkreśla Tomasz Waldziński.
Reklama
Jest to 8. edycja wydarzenia.