Reklama

Turniej Piątuś Cup. Po raz 8. Łomża gości młode tenisistki [FOTO, VIDEO]

28/05/2022 12:59

Pogoda nie jest wymarzona, ale przynajmniej kortów nie trzeba systematycznie polewać. Po raz 8. w Łomży odbywa się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup. Nasze miasto reprezentuje Aniela Galińska z UKS "Return" Łomża.

W sobotę (28.05) na kortach przy III LO w Łomży wystartował Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup.

- Jak co roku na nasz turniej zapraszamy tenisistki w kategorii wiekowej młodzik. Są to dziewczęta do lat 14. Oczywiście na turniej zgłasza się zawsze dużo więcej tenisistek, bo w tym roku mieliśmy 37 zgłoszeń. Oczywiście możemy przyjąć tylko 16 najlepszych tenisistek, gdyż formuła naszego turnieju jest formułą grupową. Każda z zawodniczek, która przyjeżdża do Łomży, rozgrywa w przeciągu dni 6 tenisowych meczów - mówi Tomasz Waldziński, trener i założyciel UKS "Return" Łomża. 

Reklama

Nasze miasto reprezentuje Aniela Galińska:

- W tenisa gram od 6. roku życia, czyli już 8 lat. Tenis to dużo satysfakcji, dużo emocji, no i szczęścia. Tenis jest bardzo ciekawym sportem. Nigdy nie wiadomo, co się stanie. Trzeba dużo pracować nad kondycją, nad techniką i nad emocjami - trzeba trzymać je na wodzy. 

Turniej potrwa do 30 maja. 

- Zwycięstwo to oczywiście są cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisa, nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy i przede wszystkim prestiż, bo jest to turniej ogólnopolski, prestiżowy, także zwycięzca na pewno będzie miał czym się pochwalić - podkreśla Tomasz Waldziński. 

Reklama

Jest to 8. edycja wydarzenia. 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości