Już w najbliższy poniedziałek w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży rozpoczyna się Tydzień Zdrowia. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez dietetyka Natur House, pracownika działu Promocji Zdrowia Stacji Saniarno-Epidemiologicznej w Łomży, a także w warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Magdę - klub tańca towarzyskiego Akat Łomża
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak zdrowo się odżywiać, dbać o higienę osobistą, dbać o otoczenie, ale także jak rozwijać swoje pasje, dać sobie czas na odpoczynek, zabawę i relaks.
Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali dekoracje, plakaty o tematyce zdrowia, ale też nagrali film przedstawiający nie tylko sposób pojmowania przez nich zdrowia, ale też sposobów jego promocji na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży uczestniczą w programie "Myślę Pozytywnie" Instytutu Myślenia Pozytywnego, w ramach, którego biorą udział w konkursach, nauczyciele w szkoleniach obejmujących tematykę zdrowia psychicznego.
Edyta Darmetko, Joanna Wejs-Pruszko
