Reklama

Uczniowie SP nr 5 z wizytą w łomżyńskiej Komendzie Miejskiej Policji

27/10/2023 14:23

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica odwiedzili Komendę Miejską Policji w Łomży. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą policjantów, a także ze specyfikacją służby poszczególnych wydziałów.

Młodzież z klasy 7a wraz z wychowawczynią Katarzyną Jastrzębską, uczestniczyli w spotkaniu z policjantami w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Uczniom przybliżono zakres obowiązków służbowych policjantów, a także przedstawiono konsekwencje prawne czynów zabronionych. 

- Dowiedzieli się czym jest demoralizacja oraz jakie aspekty jej dotyczą. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na negatywne zjawiska występujące wśród dorastającej młodzieży, jak palenie tytoniu, pierwsze kontakty z alkoholem i środkami odurzającymi, czy też drobne kradzieże. Mundurowi przestrzegali także przed stosowaniem przemocy rówieśniczej oraz wyjaśnili, na czym ona polega. Był to też dobry moment, aby przypomnieć uczniom o zagrożeniach  związanych z cyberprzemocą oraz niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są młodzi ludzie korzystając z różnego rodzaju czatów, komunikatorów i portali społecznościowych - informuje KMP Łomża. 

Reklama

Policjanci również przestrzegali przed nieprzemyślanym zamieszczeniem swoich zdjęć w sieci, a także zwrócili uwagę na kwestię wysyłania wiadomości czy osądzania innych. Funkcjonariusze z KMP Łomża podkreślili, że anonimowość w sieci jest bardzo pozorna.

 

źródło: KMP Łomża
fot.: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości