Reklama

Uczniowie ZSS zdobywali nowe umiejętności [FOTO]

04/09/2019 07:45

Tegoroczne wakacje były okazją dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży do zdobycia nowych umiejętności. Wszystko to w ramach międzywojewódzkiego projektu finansowanego ze środków PFRON pn. „Zwiększanie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia żeglarskie połączone z warsztatami szkutniczymi”

Uczniowie ZSS brali udział w dwóch 12-dniowych obozach integracyjnych w ośrodku  żeglarskim YC "Arcus" w Rajgrodzie - jeden na początku lipca, drugi w sierpniu pod koniec. Łącznie w zajęciach wzięło udział 19 dzieci i młodzieży z Łomży, a do tego 9 z Olsztyna, 2 z Kielc i 2 z Częstochowy.

Szkolenia żeglarskie miały na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, przełamywanie barier psychofizycznych (pokonywanie obaw, lęków poprzez przebywanie z innymi uczestnikami na jachcie), poprawę sprawności fizycznej, nabycie umiejętności pracy w zespole, rozwój poczucia odpowiedzialności za siebie i innych członków załogi - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Reklama

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych od pięciu lat pod opieką nauczycieli - instruktorów z ZSS biorą udział w szkoleniach finansowanych ze środków PFRON, a organizowanych przez YC "Arcus".

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości