Policjanci zatrzymali 42-letniego Ukraińca, który kierując volkswagenem miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Nie powstrzymał go również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Samochód obywatela Ukrainy zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami został skonfiskowany.
Wczoraj po godz. 16.00 policjanci z posterunku w Piątnicy i z łomżyńskiej patrolówki zauważyli volkswagena, który na szutrowej drodze poruszał się ze znaczną prędkością pomiędzy spacerowiczami.
- Po zatrzymaniu samochodu policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że nad ranem wypił z kolegą kilka piw. Powiedział też policjantom, że ma zakaz prowadzenia pojazdów, gdyż już wcześniej jeździł nietrzeźwy, co znalazło odzwierciedlenie w policyjnej bazie danych. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie — informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Zakaz prowadzenia pojazdów obowiązuje go od 2021 do października 2024 r.
Zgodnie z nowymi przepisami samochód mężczyzny został skonfiskowany i zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości do 3 lata.