W Hali Sportowej ZSTiO nr 4 w Łomży rozegrany został XIV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt „UKS 4 Łomża Basket Cup 2022” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomży.
W turnieju udział wzięły cztery drużyny: UKS 4 Łomża, UKS 4 Łomża 2, MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski oraz GUKS Olimpijczyk Łomża.
Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”, każda drużyna zagrała po trzy mecze, łącznie rozegrano sześć spotkań.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż najmłodszymi zawodniczkami turnieju, były wychowanki UKS 4 Łomża, podopieczne trener Mileny Grabowskiej, dla których był to drugi turniej w życiu, ale pierwszy na parkiecie łomżyńskiej „budowlanki”. Dziewczynki pokazały ogromną determinację podczas gry oraz wykazały się imponującą walecznością.
Podczas uroczystego zakończenia turnieju, każda zawodniczka została nagrodzona złotym medalem, a każda drużyna otrzymała puchar.
Przyznano również wyróżnienia trenerów:
Oraz nagrodzono najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach:
Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju (MVP) otrzymała Zofia Pupik (UKS 4 Łomża).
Źródło: nadesłane