Reklama

UKS 4 Łomża Basket Cup 2022. Młode koszykarki rywalizowały w Łomży [FOTO]

28/11/2022 08:00

W Hali Sportowej ZSTiO nr 4 w Łomży rozegrany został XIV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt „UKS 4 Łomża Basket Cup 2022” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomży.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny: UKS 4 Łomża, UKS 4 Łomża 2, MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski oraz GUKS Olimpijczyk Łomża.

Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”, każda drużyna zagrała po trzy mecze, łącznie rozegrano sześć spotkań.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż najmłodszymi zawodniczkami turnieju, były wychowanki  UKS 4 Łomża, podopieczne trener Mileny Grabowskiej, dla których był to drugi turniej w życiu, ale pierwszy na parkiecie łomżyńskiej „budowlanki”.  Dziewczynki pokazały ogromną determinację  podczas gry oraz wykazały się imponującą walecznością.

Reklama

Podczas uroczystego zakończenia turnieju, każda zawodniczka została nagrodzona złotym medalem, a każda drużyna otrzymała puchar.

Przyznano również wyróżnienia trenerów:

  • Aurelia Strzyż (GUKS Olimpijczyk Łomża)
  • Zofia Sowa (MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski)
  • Oliwia Załęcka (UKS 4 Łomża)
  • Alicja Wybraniak (UKS 4 Łomża 2)

Oraz nagrodzono  najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach:

  • Anna Trzonkowska (GUKS Olimpijczyk Łomża)
  • Wiktoria Dobrowolska (MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski)
  • Aleksandra Wysocka (UKS 4 Łomża)
  • Hanna Dziemińska (UKS 4 Łomża 2)

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju (MVP) otrzymała Zofia Pupik (UKS 4 Łomża).

Źródło: nadesłane

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości