Intensywne, choć krótkotrwałe opady deszczu, które przeszły dziś nad regionem, spowodowały lokalne podtopienia i interwencje straży pożarnej. Stacja pogodowa w Marianowie zanotowała prawie 24 litry wody na metr kwadratowy. Ulica Nadnarwiańska w Łomży ponownie znalazła się pod wodą, jednak na innych ulicach udało się uniknąć większych utrudnień.
Deszcz, który zaczął padać po południu, był na tyle silny, że na ulicy Nadnarwiańskiej w Łomży ponownie doszło do wybicia włazu kanalizacyjnego. Jak widać, problem ten jest powracający, ponieważ sieć kanalizacyjna w tym miejscu odprowadza zarówno ścieki, jak i wody opadowe. W efekcie zawartość kanalizacji popłynęła w stronę Grobli Jednaczewskiej.
Tym razem udało się uniknąć zalania ul. Wojska Polskiego i Partyzantów
Intensywna ulewa spowodowała także interwencje strażaków. Dwukrotnie druhowie z OSP Piątnica musieli wyruszyć na wezwanie. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło nadłamanych konarów drzew, które niebezpiecznie zwisały nad placem zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy.
Drugie zdarzenie miało miejsce na drodze z Piątnicy Włościańskiej w kierunku Mostu „Hubala”, gdzie na skutek silnego wiatru przewróciło się drzewo, całkowicie blokując przejazd. Strażacy sprawnie usunęli przeszkodę, przywracając ruch na trasie.