- Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły - tymi słowami rozpoczęli ceremonię ślubowania uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łomży. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, pierwszoklasiści w biało-czerwonych biretach i upiętych na piersiach rozetach oddali hołd bohaterom walczącym o Niepodległość Ojczyzny.
- Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę! Będę się starać być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom - tymi słowami uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 uroczyście złożyli ślubowanie.
Był to dzień wyjątkowy, gdyż z okazji tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - młodzi uczniowie zaprezentowali się w biało-czerwonych biretach i upiętych na piersiach rozetach. W tym stroju, oprócz uroczystego złożenia ślubowania, młodzież SP5 oddała także hołd bohaterom walczącym o Niepodległą Ojczyznę.
Społeczność Szkoły jest pewna, że ten wyjątkowy rok pozostanie w pamięci pierwszoklasistów przez długie lata i z dumą będą sięgać pamięcią do tych wydarzeń. Na pamiątkę ślubowania, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy nawiązujące do obchodów Odzyskania Niepodległości.