Reklama

Uroczyste ślubowanie w SP5 [FOTO]

07/11/2018 11:29

- Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły - tymi słowami rozpoczęli ceremonię ślubowania uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łomży. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, pierwszoklasiści w biało-czerwonych biretach i upiętych na piersiach rozetach oddali hołd bohaterom walczącym o Niepodległość Ojczyzny.

- Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę! Będę się starać być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom - tymi słowami uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 uroczyście złożyli ślubowanie.

Był to dzień wyjątkowy, gdyż z okazji tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - młodzi uczniowie zaprezentowali się w biało-czerwonych biretach i upiętych na piersiach rozetach. W tym stroju, oprócz uroczystego złożenia ślubowania, młodzież SP5 oddała także hołd bohaterom walczącym o Niepodległą Ojczyznę.

Reklama

Społeczność Szkoły jest pewna, że ten wyjątkowy rok pozostanie w pamięci pierwszoklasistów przez długie lata i z dumą będą sięgać pamięcią do tych wydarzeń. Na pamiątkę ślubowania, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy nawiązujące do obchodów Odzyskania Niepodległości.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości