Mieszkańcy Łomży oraz okolicznych powiatów muszą przygotować się na bardzo trudne warunki atmosferyczne. Synoptycy wydali ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu. W ciągu najbliższych godzin może spaść nawet 15 centymetrów śniegu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intenstywnych opadów śniegu.
- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm- czytamy w komunikacie.
Zgodnie z przewidywaniami instytutu opady mają potrwać od dzisiaj od godziny 14:00 do jutra (15.01) do godziny 2:00. Prawdopodobnieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 procent.
Ostrzeżenie dotyczy niemal całego województwa. Zagrożone powiaty to: białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski.