Reklama

Uważaj, wiatr przybiera na sile!

15/03/2014 12:42

Siła podmuchu wiatru do wieczora może wzrosnąć nawet do 90 kilometrów na godzinę. Do tego jest zimno- temperatura odczuwalna to ok. 10 stopni na minusie!

Po prawdziwie wiosennej i niespotykanej pierwszej połowie marca aurze, chłodne przedwiośnie jeszcze sobie o nas przypomniało. Temperatury- choć wciąż powyżej 0 st. C, są znacznie niższe, niż w ostatnich dniach. Tak będzie już do końca weekendu.

Dziś na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C, jutro jeszcze mniej- zaledwie 2 st. C. Odczucie zimna będzie potęgował spory wiatr, obniżający temperaturę odczuwalną do ok. - 10 st. i przelotne opady deszczu.

Synoptycy z białostockiego biura prognoz ocenili podmuchy nad Łomżą i regionem na pierwszy stopień w trzystopniowej skali zagrożenia.

Reklama

- Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu- prognozuje Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk biura prognoz meteorologicznych IMGW- PIB w Białymstoku.

Pochmurny i deszczowy ma być też poniedziałek. Stopniowo ocieplać się powinno od wtorku- wtedy zza chmur znów wyjrzy słońce, a temperatura na termometrach podskoczy do 7 st. C.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości