Reklama

VIII gala konkursu "Uczniowie Mistrza Bojanusa"

22/03/2024 09:27

Dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 Bogumiła Olbryś, wraz z Kapitułą Konkursową, już po raz ósmy doceniła uczniów, którzy swoją pracą, wytrwałością i naukową pokorą zasłużyli na tytuł "Ucznia Mistrza Bojanusa" - patrona Technikum Weterynaryjnego - Ludwika Henryka Bojanusa, filozofa przyrody. VIII Gala Konkursu była podróżą sentymentalną do Warszawy II połowy XIX wieku, świata Bolesława Prusa, kiedy to Aleksander Bell wynalazł telefon, Tomas Edison – żarówkę, a Carl Benz – samochód na benzynę.

Wszyscy, którzy 21 marca 2024r. przybyli do gmachu ZSWiO Nr 7 w Łomży, mogli razem z bohaterami "Lalki" śledzić losy Stanisława Wokulskiego, kupca galanteryjnego, nieszczęśliwie zakochanego w arystokratce, Izabeli Łęckiej.

Uroczystość poprowadzili Karolina Baczewska i Mateusz Mystkowski, a wyróżnienia wręczali: wicemarszałek Marek Olbryś, prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Stypułkowski, starosta Lech Marek Szabłowski, przedstawiciele samorządów, uczelni, instytucji i organizacji.

Reklama

Statuetki w  następujących kategoriach otrzymali:
Kategoria „Mistrz weterynarii”
Marcin Malinowski – kl. 5 e
Kategoria „Mistrz żywności i żywienia”
Dominika Szablak – kl. 4 c
Kategoria „Mistrz agrobiznesu”
Tomasz Kulikowski – kl. 4 h
Kategoria „Mistrz architektury krajobrazu”
Abigail Strzelecka– kl. 5 i
Kategoria „Mistrz języka polskiego”
Emilia Poławska – kl. 5 f
Kategoria „Mistrz matematyki”
Anna Markowska – kl. 5 e
Kategoria „Mistrz języków obcych”
Gabriela Tkacz– kl. 5 e 
Kategoria „Mistrz działalności artystycznej”
Karolina Baczewska – kl. 5 f
Kategoria „Mistrz działalności społecznej”
Dawid Dominikowski – kl. 4 f
Kategoria „Mistrz sportu”
Sebastian Rosiński –  kl. 4 e 
Kategoria „Przemysłu mody”  
Oliwia Chrapowicz – kl.2 pm
Kategoria „Mistrz kreowania wizerunku”  
Karolina Lubak – kl. 3 a
Kategoria „Mistrz bezpieczeństwa”
Piotr Chludzinski – kl. 3 h
Kategoria „Mistrz koleżeństwa”
Igor Dawid– kl. 4 e

Uroczystość zorganizowana została pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego – Moniki Kalinowskiej i Anety Rabek. Nad  częścią artystyczną czuwały polonistki Wioletta Chludzińska i Aneta Trzeciak – Kowalczyk  Galę uświetnił także występ ZSPiT "WETA" pod kierunkiem Justyny Wawrzyniak.

Reklama

W części artystycznej udział wzięli uczniowie: Aleksandra Maksymiuk, Bartosz Młynarczyk, Przemysław Bartnikowski, Kacper Brzozowski, Kamil Rutkowski, Wiktor Dańczyszyn, Julia Redykiert, Marta Mieczkowska oraz Gabriela Góralczyk.

Ogromne przedsięwzięcie już wpisało się na karty kroniki szkolnej. Za rok kolejni uczniowie będą mogli otrzymać statuetkę „Bojanusa”.

 

Źródło: lomza.pl Aktualizacja: 22/03/2024 10:12
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości