Nowy basen przy ul. Wyszyńskiego na pewno nie będzie czynny jeszcze na ferie zimowe. Chociaż pierwsze zapowiedzi wskazywały na to, że w basenie popływamy w lutym, wiele wskazuje na to, że do otwarcia pozostało jeszcze co najmniej kilka tygodni.
- Wyborcze (przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego - dop. red.) napełnienie niecki nie oznaczało, że basen może być oddany do użytku - mówi prezydent Mieczysław Czerniawski. - Nie podpiszę protokołu odbioru tylko po to, by odnotować sukces propagandowy.
Łomża zapłaciła już za to karę nałożoną przez Urząd Kontroli Skarbowej. Jej wysokość wyniosła 1 milion trzysta tysięcy złotych- bez jednego grosza. To 10 proc. wartości unijnej dotacji, jaką miasto otrzymało na realizację inwestycji.
Kara, tzw. korekta finansowa, nałożna przez UKS, dotyczyła braku publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej informacji o przedłużeniu terminu składania ofert. Informacja taka pojawiła się tylko w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Zdaniem prezydenta, została naliczona niesłusznie i dlatego ratusz wystąpił już do Ministerstwa Finansów o jej zwrot.
- Jeśli zwrot nie nastąpi, jesteśmy gotowi wystąpić na drogę sądową - poinformował prezydent Czerniawski.