Reklama

W Biedronkach można już płacić kartą!

01/07/2014 07:35

Klienci Biedronki w końcu nie muszą martwić się brakiem gotówki w portfelu. Już od kilku dni w czterech łomżyńskich sklepach portugalskiej sieci Biedronka za zakupy można płacić kartą. W pozostałych trzech, takich transakcji dokonamy prawdopodobnie do końca lipca.

Bezgotówkowo zapłacimy już w sklepach przy al. Legionów 58,  ul. Dwornej 11, al. Piłsudskiego 121 oraz Szosie  Zambrowskiej 100.

Czas, w którym Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, wprowadza tą formę płatności nie jest przypadkowy. Dokładnie dziś  w życie wchodzi bowiem ustawa obniżająca maksymalną wysokość prowizji od transakcji bezgotówkowych (interchange) do 0,5 proc. kwoty zakupów. Wcześniej było to 1,3 proc.- najwyższa stawka w Europie.

W Biedronkach od dłuższego czasu można zapłacić też telefonem, wykorzystując system płatności mobilnych PeoPay (Pekao) albo wykorzystując system iKASA, do którego przystąpiło już kilka banków.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama