Klienci Biedronki w końcu nie muszą martwić się brakiem gotówki w portfelu. Już od kilku dni w czterech łomżyńskich sklepach portugalskiej sieci Biedronka za zakupy można płacić kartą. W pozostałych trzech, takich transakcji dokonamy prawdopodobnie do końca lipca.
Bezgotówkowo zapłacimy już w sklepach przy al. Legionów 58, ul. Dwornej 11, al. Piłsudskiego 121 oraz Szosie Zambrowskiej 100.
Czas, w którym Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, wprowadza tą formę płatności nie jest przypadkowy. Dokładnie dziś w życie wchodzi bowiem ustawa obniżająca maksymalną wysokość prowizji od transakcji bezgotówkowych (interchange) do 0,5 proc. kwoty zakupów. Wcześniej było to 1,3 proc.- najwyższa stawka w Europie.
W Biedronkach od dłuższego czasu można zapłacić też telefonem, wykorzystując system płatności mobilnych PeoPay (Pekao) albo wykorzystując system iKASA, do którego przystąpiło już kilka banków.