Reklama

W Łomży mają pojawić się urządzenia do dezynfekcji rąk

19/05/2020 13:55

Prezydent Łomży zamierza zakupić 25 bezdotykowych stanowisk do darmowej dezynfekcji rąk. Pojawią się one przy placówkach oświatowych i w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców. Znajdujący się w urządzeniach płyn będzie rozpylany w postaci mgiełki.

Urządzenia mają zostać zainstalowane przy łomżyńskich placówkach oświatowych oraz w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców. Chodzi m.in. o bulwary, Park Jana Pawła II czy tereny sportowo-rekreacyjne na os. Konstytucji 3-go Maja. Znajdujący się w urządzeniach płyn będzie rozpylany w postaci mgiełki.

Miasto musi wygospodarować na ten cel 50 tysięcy złotych. Wniosek o przesunięcie środków na ten cel ma być rozpatrywany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, którą zaplanowano na 27 maja.

Reklama

- Pandemia koronawirusa powoduje, że musimy mierzyć się z nową rzeczywistością w kwestiach higienicznych i zdrowotnych. To kolejne z podejmowanych przez nas działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski

zdj. ilustracyjne 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości