Prezydent Łomży zamierza zakupić 25 bezdotykowych stanowisk do darmowej dezynfekcji rąk. Pojawią się one przy placówkach oświatowych i w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców. Znajdujący się w urządzeniach płyn będzie rozpylany w postaci mgiełki.
Urządzenia mają zostać zainstalowane przy łomżyńskich placówkach oświatowych oraz w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców. Chodzi m.in. o bulwary, Park Jana Pawła II czy tereny sportowo-rekreacyjne na os. Konstytucji 3-go Maja. Znajdujący się w urządzeniach płyn będzie rozpylany w postaci mgiełki.
Miasto musi wygospodarować na ten cel 50 tysięcy złotych. Wniosek o przesunięcie środków na ten cel ma być rozpatrywany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, którą zaplanowano na 27 maja.
- Pandemia koronawirusa powoduje, że musimy mierzyć się z nową rzeczywistością w kwestiach higienicznych i zdrowotnych. To kolejne z podejmowanych przez nas działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski
zdj. ilustracyjne