Reklama

W Łomży powstanie pułk logistyczny 18. Dywizji Zmechanizowanej

19/02/2019 07:26

Już w drugiej połowie roku rozpocznie się nabór do nowo formowanego pułku logistycznego 18. Dywizji Zmechanizowanej. Jednostka ma liczyć ponad 600 żołnierzy i pracowników cywilnych.

Lokalizacją pułku będą prawdopodobnie koszary przy Al. Legionów, gdzie obecnie znajdują się Warsztaty Techniczne, jednak teren ma przejść gruntowną modernizację. Pułk logistyczny z docelową nazwą "łomżyński" będzie miejscem pracy dla wielu młodych ludzi.

- Powstanie pułku logistycznego będzie oznaczać dalszy rozwój naszego miasta. Oprócz wzmocnienia bezpieczeństwa, to również praca i sposób na życie dla wielu młodych ludzi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Czekaliśmy cierpliwie i w końcu to staje się faktem.

Reklama

Włodarz miasta spotkał się wczoraj (18.02) z generałem dywizji Jarosławem Gromadzińskim w łomżyńskim ratuszu, aby porozmawiać o szczegółach powrotu Łomży na wojskową mapę Polski.

Jak informuje dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach, wojsko to przede wszystkim atrakcyjne zarobki i możliwość rozwoju. Na stanowisko szeregowego mają być przyjmowane osoby, które ukończyły przynajmniej gimnazjum.

- Wojsko jest instytucją hierarchiczną, jeśli ktoś chce się kształcić to nie jest problemem, aby zdobywał dalsze stopnie wojskowe – mówi gen. dyw. Jarosław Gromadziński.

Pułk ma opierać się głównie na żołnierzach lokalnych, a nabór rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku. Kadrę oficerską stanowiły będą jednak osoby z zewnątrz. Przedstawiciele wojska chcą podejmować współpracę z łomżyńskimi szkołami i uczelniami. Docelowo jednostka ma liczyć 600 żołnierzy i pracowników cywilnych.

Reklama

fot. MON

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości