Miasto Łomża otrzymało czek o wartości 15 tys. euro w ramach projektu WiFi4EU. Środki zostaną przeznaczone na zainstalowanie hotspotów WiFi w miejscach publicznych.
Projekt WiFi4EU ma na celu wsparcie utworzenia miejsc bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu w przestrzeni publicznej, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w gminach w całej Europie. Jak przyznaje Anna Modzelewska, przedstawicielka Komisji Europejskiej, jest on uzupełnieniem istniejących już zasobów technicznych wykorzystywanych do korzystania z Internetu. - To dofinansowanie ma na celu wsparcie podjętych już inicjatyw i ich dalsze kontynuowanie – mówiła.
Pozyskane przez Łomżę środki w wysokości 15 tys. euro zostaną przeznaczone na zainstalowanie hotspotów WiFi w miejscach publicznych.
- Dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym, w tym również europejskim, Łomża stała się miastem, gdzie podejmowanych jest wiele inwestycji z wykorzystaniem tych środków na miejsca użyteczności publicznej – mówił podczas spotkania prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
W trakcie spotkania poruszone zostały jeszcze inne sprawy związane z naszym miastem w kontekście kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, dotyczące m.in. szkolnictwa wyższego w Łomży, sytuacji lokalnych przedsiębiorców, rad społecznych, projektów krajowych z zakresu transportu, a także projektów zrealizowanych przez miasto i będących w trakcie realizacji.
Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie społeczności w całej Unii Europejskiej dostępu do wysokiej jakości Internetu przez bezpłatne WiFi w miejscach publicznych.
fot. UM Lomza