Reklama

W Łomży też będą hotspoty WiFi

27/08/2019 08:00

Miasto Łomża otrzymało czek o wartości 15 tys. euro w ramach projektu WiFi4EU. Środki zostaną przeznaczone na zainstalowanie hotspotów WiFi w miejscach publicznych.

Projekt WiFi4EU ma na celu wsparcie utworzenia miejsc bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu w przestrzeni publicznej, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w gminach w całej Europie.  Jak przyznaje Anna Modzelewska, przedstawicielka Komisji Europejskiej, jest on uzupełnieniem istniejących już zasobów technicznych wykorzystywanych do korzystania z Internetu. - To dofinansowanie ma na celu wsparcie podjętych już inicjatyw i ich dalsze kontynuowanie – mówiła.

Pozyskane przez Łomżę środki w wysokości 15 tys. euro zostaną przeznaczone na zainstalowanie hotspotów WiFi w miejscach publicznych.

Reklama

- Dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym, w tym również europejskim, Łomża stała się miastem, gdzie podejmowanych jest wiele inwestycji z wykorzystaniem tych środków na miejsca użyteczności publicznej – mówił podczas spotkania prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W trakcie spotkania poruszone zostały jeszcze inne sprawy związane z naszym miastem w kontekście kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, dotyczące m.in. szkolnictwa wyższego w Łomży, sytuacji lokalnych przedsiębiorców, rad społecznych, projektów krajowych z zakresu transportu, a także projektów zrealizowanych przez miasto i będących w trakcie realizacji.

Reklama

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie społeczności w całej Unii Europejskiej dostępu do wysokiej jakości Internetu przez bezpłatne WiFi w miejscach publicznych.

fot. UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości