Miasto podpisało umowę na budowę hali sportowej przy SP nr 5. Obiekt ma kosztować ponad 17 mln zł. Będzie gotowy za 2 lata.
We wtorek (7.12) podpisana została umowa na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży.
- Trudno mi wyrazić radość, jaka jest w moim sercu, bo na ten dzień czekałam 17 lat, pan Andrzej [Wojtkowski - przyp. red.] dłużej. Nie ukrywam, w piątej klasie byłam, kiedy tutaj zaczęłam się uczyć i ta sala wtedy była bardzo dużą salą. Kiedy zostałam dyrektorem i zaczynałam od remontu tej sali, to ona już taka wielka nie była. Wiem, że na tę salę czeka obecna młodzież ucząca się w naszej szkole. To było też marzenie wielu pokoleń, które tę szkołę skończyły - przyznaje dyrektor placówki Małgorzata Pietrusewicz.
Reklama
Inwestycja ma być gotowa za 2 lata.
- Z racji naszego doświadczenia, ponad 25-letniego doświadczenia przy tego typu inwestycjach. jesteśmy przekonani, że ta inwestycja pójdzie nam bardzo sprawnie, z powodzeniem, w terminie, czego sobie i państwu życzę. Za 2 lata spotkamy się przy otwarciu tego obiektu - mówi Grzegorz Dęby, wiceprezes zarządu Rembud.
Pojawią się nie tylko nowe sale do ćwiczeń, ale także sala taneczna, hala z trzema boiskami czy nowe szatnie z indywidualnymi szafkami dla uczniów. Będą też nowy dojazd do obiektu i parking.
- Ta budowa jest wyjątkowa. Mam osobisty do tego stosunek, ponieważ jestem wychowankiem tej szkoły, więc bardzo mi zależało, żeby ten obiekt w końcu był na miarę czasów. Ta inwestycja jest też wyjątkowa z tego powodu, że ona ma służyć nie tylko społeczności tej szkoły, ale też społeczności tej części miasta. Intensywnie się ta część miasta rozbudowuje. Budujemy całą infrastrukturę drogową, która otwiera kolejne tereny pod budownictwo mieszkaniowe. Pani dyrektor będzie miała długą listę chętnych, żeby się w tej szkole uczyć. Więc ta szkoła musi mieć obiekt, który będzie spełniał oczekiwania szkoły, ale też i mieszkańców - podkreśla wiceprezydent Andrzej Garlicki.
Dobre wspomnienia związane z obiektem ma także radny miejski Andrzej Wojtkowski, który uczy w SP5 wychowania fizycznego:
- Zaczynałem na tej sali swoją karierę zawodową. Ta sala ma klimat, bo z tej sali gimnastycznej, z tych zajęć, które tu się odbywały, wyszło wielu dobrych sportowców, którzy kontynuują kariery sportowe.
Budowa hali sportowej ma kosztować 17,7 mln zł. Do tej pory miastu udało się zdobyć 3,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz prawie 300 tys. zł z funduszy norweskich. To jednak, jak zapowiada prezydent Mariusz Chrzanowski, nie wszystko jeżeli chodzi o pozyskiwanie zewnętrznego finansowania dla tej inwestycji. Po pieniądze włodarz Łomży zapuka m.in do urzędu marszałkowskiego, PFRON-u czy Totalizatora Sportowego.
- Już jestem po rozmowach z marszałkiem województwa Arturem Kosickim i na początku następnego roku będziemy starali się o wsparcie, które samorząd może uczynić w kierunku gmin woj. podlaskiego. My, jako miasto, jeszcze nie aplikowaliśmy o te środki. Możemy starać się o dodatkowe 2 mln zł na realizację tej hali. I tak zrobimy.
Więcej w naszym materiale VIDEO.