Reklama

W nowej hali ciągle jest co poprawiać. Zakupy za kilka tygodni. [FOTO]

14/02/2014 06:10

Choć wciąż zostało kilkanaście rzeczy do poprawy lub wykonania, komisja odbioru końcowego podpisała protokół odbioru hali na miejskim targowisku. W ciągu kilku tygodni zgodę na użytkowanie obiektu ma wydać nadzór budowlany. Zakupy w hali będziemy mogli zrobić prawdopodobnie w marcu.

Odbiór hali i wiaty na targowisku zakończył się w środę. Choć inwestycja formalnie jest już gotowa, Masbud Invest na miejscu obecny będzie jeszcze przez ponad trzy miesiące. Komisja odbioru znalazła kilka poważnych niedociągnięć, które wykonawca musi jeszcze poprawić.

- W protokole z odbioru końcowego komisja wpisała do wymiany dwie uszkodzone rolety, poprawę konstrukcji stalowej daszków wejściowych, przeszpachlowanie i malowanie wszystkich słupów zewnętrznych, zabezpieczenie uszkodzonych płyt warstwowych od strony zewnętrznej oraz zagospodarowanie terenu zielenią łącznie z jego ukształtowaniem- wylicza Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży. - Część tych poprawek ma zostać wykonana do końca lutego, pozostałe zaś do końca maja.

Reklama

Proces przejmowania budynku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej już się zaczął. Teraz hala musi uzyskać pozytywne opinie Państwowej Straży Pożarnej i Sanepidu. Wtedy Urząd Miasta będzie mógł wystąpić do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie obiektu.

- Procedura ta potrwa od trzech do pięciu tygodni- informuje Łukasz Czech.

Oznacza to, że pierwsze zakupy na miejskim targowisku zrobimy prawdopodobnie w marcu.

W tej chwili zarezerwowanych jest już 76 pawilonów handlowych o powierzchni od 13,30 m kw. do 26,90 m kw. Pozostałe dziesięć boksów ma zostać wystawione w przetargu nieograniczonym. W hali mieścić się będzie niewielka restauracja, swoją siedzibę znajdzie tam też Straż Miejska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości