1639 złotych na jednego mieszkańca wydała Łomża w ciągu ostatnich lat ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej. Z takim wynikiem daleko nam do Suwałk, jeszcze dalej do Białegostoku, ale bijemy na głowę np. mieszkańców Ostrołęki.
Ranking pokazujący wydawanie środków unijnych w latach 2009- 2012 opublikowało właśnie prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota. W tym zestawieniu Łomża ma się czym pochwalić- w rankingu miast na prawach powiatu zajęliśmy jedenaste miejsce w kraju, poprawiając poprzednie wyniki (za lata 2007- 2011 było to miejsce czternaste, jeszcze wcześniej- aż szesnaste).
Na jednego mieszkańca Łomża wydała średnio 1639 złotych pozyskanych ze środków zagranicznych. W porównaniu do największych miast województwa, wypadamy nie najlepiej. W Suwałkach kwota pozyskana na mieszkańca przekracza 1900 złotych. Jeszcze dalej nam do Białegostoku (ujętego w zestawieniu miast wojewódzkich). Stolica województwa podlaskiego od lat przoduje w rankingu Wspólnoty. Tym razem, z kwotą ponad 2,5 tys. złotych na osobę, Białystok zajął drugie miejsce w kraju.
W lidze miast na prawach powiatu najniższe, 47. miejsce zajęła pobliska Ostrołęki. Tam kwota pozyskana w latach 2009- 2012 na jednego ostrołęczanina to zaledwie 112,78 złotych.