Reklama

Wakat po wiceprezydencie

12/02/2019 07:05

Poszukiwana jest osoba na zastępstwo na samodzielnym stanowisku pracy ds. nadzoru właścicielskiego w Urzędzie Miejskim w Łomży. Dotychczas funkcję tę pełnił Andrzej Stypułkowski, który z dniem 8 lutego objął stanowisko zastępcy prezydenta. Chętni mają czas tylko do piątku.

Jak mówił wcześniej w rozmowie z nami Andrzej Stypułkowski, jest to funkcja związana z nadzorem nad spółkami w których miasto posiada udziały.

Podstawowym wymogiem dla kandydatów jest posiadanie wykształcenia wyższego magisterskiego. Zainteresowani mogą wysłać CV na adres portal@um.lomza.pl do 15 lutego bieżącego roku do godz 15:00.

Do szczegółowych obowiązków pracownika należało będzie:

1. Zapewnienie Prezydentowi Miasta warunków do realizacji praw i obowiązków organu założycielskiego w stosunku do spółek miejskich, a w szczególności:
- obsługa administracyjno - organizacyjna Prezydenta w zakresie pełnienia funkcji organu założycielskiego,
- prowadzenie baz danych ekonomiczno-finansowych i formalno-prawnych spółek, monitorowanie ich działań, opracowywanie zestawień, analiz, podsumowań, raportów i sprawozdań.

Reklama


2. Pełnienie funkcji pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. nadzoru właścicielskiego, a w tym w szczególności:
- uczestniczenie w charakterze pełnomocnika Prezydenta Miasta w Zgromadzeniach Wspólników,
- monitorowanie sytuacji finansowej i organizacyjnej spółek miejskich - opiniowanie ich planów rzeczowo-finansowych, koncepcji organizacji i działania, odpowiedzi na wystąpienia pokontrolne oraz przedkładanie Prezydentowi w tym zakresie stosownych wniosków,
- opracowywanie projektów aktów prawnych i prowadzenie spraw z zakresu zbycia udziałów, dokapitalizowania, przekształceń, restrukturyzacji, łączenia lub likwidacji miejskich jednostek organizacyjnych,
- współudział w przygotowywaniu i opiniowanie projektów i zmian umów, regulaminów i statutów spółek miejskich,
- opracowywanie lub opiniowanie założeń ekonomicznych dla nowych podmiotów, których celem jest realizacja zadań własnych i zleconych Miasta, w formie spółek prawa handlowego,
- współpraca przy realizowanych przez Miasto projektach w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego,
- przygotowywanie odpowiedzi na interpelacje i zapytania w zakresie działania nadzoru właścicielskiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości