Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przyjął sprawozdanie finansowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji za 2014 r. oraz udzielił absolutorium członkom Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki.
Podczas odbywającego się 28 maja br. Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Prezydent dokonał również podziału zysku netto osiągniętego przez spółkę w ubiegłym roku. Zysk netto MPWiK-u za ubiegły rok wyniósł 410.549,49 zł. Decyzją Prezydenta Miasta został on podzielony następująco:
kapitał zapasowy Spółki – 170.549,49 zł nagrody do podziału dla załogi (łącznie z narzutami ZUS) – 230.000 zł zwiększenie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych – 10.000 złPrezydent nie zdecydował się na wypłatę dywidendy na rzecz Miasta, argumentując to chęcią uczestniczenia spółki w projektach unijnych.
Po raz pierwszy w historii Prezydent nie przyznał również nagród rocznych dla członków Zarządu Spółki, mimo iż Rada Nadzorcza wnioskowała o przyznanie takich nagród w wysokości 2-krotności ich przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2014 roku, czyli w kwotach 22.996 zł i 17.656 zł.