Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok. Oczekiwanie na ich nadejście jest radosnym czasem kultywowania tradycji i zwyczajów w gronie bliskich osób. 13 grudnia w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Kupiskach zorganizowano warsztaty świąteczne, w których udział wzięli uczniowie i ich rodziny oraz nauczyciele.
Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa, spędzenie czasu w miłej atmosferze oraz wykonanie stroików, wieńców i innych ozdób bożonarodzeniowych. W świątecznej scenerii, przy blasku świec i dźwiękach kolęd w wykonaniu chóru szkolnego powstało wiele pięknych dekoracji, które będą zdobiły wnętrza domów w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy przygotowali prezentację ukazującą różne wzory stroików i etapy ich wykonywania. Pokaz multimedialny stanowił inspirację podczas pracy. Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie włączyli się w śpiewanie kolęd z akompaniamentem instrumentów muzycznych. Zorganizowano również słodki poczęstunek.
Warsztaty były doskonałą okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem
i wykazali się mnóstwem ciekawych pomysłów.
- Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i miło spędzony czas. Słowa wdzięczności kierujemy do pana Marka Gruzła, który wsparł naszą inicjatywę i dostarczył szyszki oraz igliwie. Mamy nadzieję, że warsztaty świąteczne na stałe wpiszą się w tradycje naszej szkoły. Życzymy szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! - informuje Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Kupiskach.
źródło: nadesłane