Woda nadaje się już do spożycia, ale należy ją uprzednio przegotować.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży po zapoznaniu się z wynikami badań próbek wody pobranych w dniach 16-17.03.2025 r. na obszarze osiedli Maria, Narew, Staszica i Łomżyca (obszar Łomżycy pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Spokojną i Wesołą) wydał decyzję.
- Woda przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi /Dz.U. poz. 2294/- czytamy w komunikacie PSSE w Łomży.
Reklama
Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.
W ostatnim czasie pojawił się problem z dostępem do punktu poboru wody na osiedlu Maria, ale szybka decyzja MPWiK zapewniła świeże dostawy.
- Bardzo dziękuję Prezesowi MPWiK Maciejowi Borysewiczowi za szybką reakcję na potrzeby mieszkańców Osiedla Maria w tej trudnej sytuacji. Liczę, że problem z siecią wodociągową zostanie wkrótce rozwiązany, aby przywrócić mieszkańcom pełen komfort i bezpieczeństwo. - mówi radny miejski z Łomżycy Hubert Marek Norowski.
Reklama
Tymczasowe punkty poboru wody zostały usytuowane w następujących lokalizacjach: