We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie naszej diecezji odmawiana będzie modlitwa o pokój. Ma to związek z aktualną sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.
"W związku z sytuacją na wschodniej granicy naszej Ojczyzny polecam, aby we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji podczas każdej Mszy świętej w modlitwie wiernych dodawać wezwanie o pokój, a po Komunii Świętej odmawiać modlitwę. Polecam również, aby na zakończenie każdej Mszy świętej przed błogosławieństwem odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” - poinformował w komunikacie biskup łomżyński Janusz Stepnowski
MODLITWA
„Boże miłosierny, który stworzyłeś świat, człowieka i który kierujesz dziejami narodów, pokornie prosimy: błogosław naszej Ojczyźnie. Niech Twój pokój będzie obecny w całej Polsce i poza jej granicami. Odwróć grożące nam niebezpieczeństwa. Natchnij mądrością obywateli i rządzących. Umocnij duchem poświęcenia i ofiarności służby mundurowe: Straż Graniczną, wojsko i policję. Strzeż migrantów i chroń przed ludźmi, którzy wykorzystują ich trudną sytuację do własnych celów politycznych.
Niech przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, patronów naszej Ojczyzny: świętych Wojciecha, Stanisława i Andrzeja Boboli,
św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego, Twój święty Duch zstąpi na nowo
i odnowi oblicze naszej ziemi. Amen.”