Wielki sukces młodych lekkoatletów z Piątnicy. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy wywalczyli tytuł wicemistrzów województwa podczas Finału Wojewódzkiego Ligi Lekkoatletycznej młodzieży klas VII-VIII, który odbył się 15 maja w Białymstoku.
W zawodach rywalizowały 12-osobowe reprezentacje szkół z całego województwa. Każda drużyna wystawiała zawodników w czterech blokach konkurencji – biegach krótkich, biegach długich, rzutach i skokach oraz w sztafecie 4 x 100 metrów. O końcowej klasyfikacji decydowała suma wyników osiągniętych przez zawodników we wszystkich konkurencjach.
Reprezentanci Piątnicy pokazali ogromną wolę walki, determinację i świetne przygotowanie. Dzięki równym występom w poszczególnych konkurencjach stanęli na drugim stopniu podium, zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzów województwa.
- Jestem niezwykle dumny ze swoich podopiecznych. Włożyli w te zawody mnóstwo pracy, serca i zaangażowania. Pokazali charakter oraz prawdziwego ducha drużyny. To ogromny sukces całej ekipy i piękna nagroda za wiele miesięcy treningów - podkreśla trener Maciej Tarnacki.
Szkołę z Piątnicy reprezentowali: Nikodem Milewski, Wojciech Jurzak, Mateusz Chmielewski, Aleksander Kaczyński, Bartosz Dobkowski, Jeremi Kukla, Krystian Staniszewski, Rafał Mrozek, Franciszek Żochowski, Maciej Sierocki, Adam Kowalewski oraz Dawid Wojewoda.