Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin odwiedził dziś po raz kolejny Łomżę. Po krótkiej wizycie w łomżyńskim ratuszu pojawił się na muszli koncertowej, gdzie odbywa się Festiwal „Polska od Kuchni” połączony z letnim cyklem koncertów TVP3 „Roztańczona Polska”.
- Chciałem wszystkim paniom i panom złożyć deklarację dalszego wsparcia dla Waszej działalności. Udało nam się stworzyć dzisiaj cały system prawny wspierania tak wspaniałych inicjatyw społecznych. Przyjęliśmy specjalną ustawę, która daje mechanizm finansowania, tworzy mechanizm finansowania dla Kół Gospodyń Wiejskich. Już 205 milionów tylko do ubiegłego roku trafiło do Kół Gospodyń Wiejskich i dalej będziemy te programy realizować, podobnie jak inne programy skierowane dla Ochotniczych Straży Pożarnych do ludowych zespołów sportowych. Chcemy wspierać tę aktywność Polaków, którzy żyją poza wielkimi miastami, żyją właśnie w takich średnich, małych miastach, w gminach, w swoich lokalnych społecznościach i chcą żyć aktywnie. Chcą się organizować, chcą coś robić dla swojej społeczności i szerzej dla nas, dla nas wszystkich - mówił z dużej telewizyjnej sceny wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Wicepremierowi towarzyszył wiceminister obrony Michał Wiśniewski.
Przypomnijmy, że wieczorem na tej samej scenie odbędzie się koncert „Roztańczona Polska”, podczas którego wystąpią znani wokaliści, głównie muzyki disco polo. Na scenie: Boys, Łobuzy, Topky, Andrzej Rybiński, Dagmara Bryzek i Kapitan Folk.
To kolenia wizyta Sasina w naszym mieście.
Niektórzy lokalni działacze PiS potwierdzają nam, że wicepremier może być “jedynką” w woj. podlaskim podczas jesiennych wyborów parlamentarnych.